Práce snů
Peníze se v dnešní době dají vydělat už téměř za všechno. A právě výdělek je, jak se asi všichni shodneme, hlavním důvodem toho, proč lidé pracují. Zatímco většina z nich jsou stereotypní a jejich vykonávání po čase omrzí, jsou zde i takové, nad jejichž vykonáváním zůstává rozum stát. Tady je uvedeno několik z nich, které stojí za zmínku.
Začneme hezky zlehka, pomalu. Nikam nebudeme spěchat. Tak přesně toto je zlaté heslo profesionálních spáčů. Ti nejen testují tvrdost matrací a pohovek, ale také zkoumají, samozřejmě prostřednictvím spánku, jak už název sám o sobě napovídá, zda se dá usnout a kvalitně se vyspat na určitých místech. Testují proto sauny, domy, byty, masérny a relaxační centra.
Spánek je také náplní pro profesionálního testovače dovolených. Ten si po celu dobu svého pobytu ať už na Maledivách, Kanárech či v jiných tropech vede deník a zapisuje si do něj své zážitky, dojmy, pocity a vše, k čemu by měl výtky.
U postelí ještě chvíli zůstaneme prostřednictvím zahřívače postelí. Popis práce těchto šťastlivců je asi jasný.
Z postele se přesouváme až do vzdáleného Japonska. Oshiya neboli Tlačič je profese, která má za úkol umožnit co největšímu počtu lidí použít tokijské metro. V praxi to znamená, že tlačiči doslova natlačí dav lidí do dveří metra a rychle zavřou dveře, aby vlak mohl odjet. Výpočty ukazují, že tito muži mohou do vozů vměstnat až o dvacet procent více lidí, než kdyby měli nechat naplnění vagonu jen na nich.
Trochu nezáviděníhodná forma výdělku je čichač. Ten může testovat kvalitu ovzduší, potravin v supermarketech či (a teď se prosím podržte) zápach lidského podpaží. Ano, slyšíte správně. Možná si říkáte, že toto se v praxi přece nedá využít. Jste ale na omylu. Tato výhoda se dá využít například při výrobě deodorantů či parfémů a značky jsou za odvedení této služby skutečně ochotny si připlatit.