Co dělají podnikatelé bez peněz?
Firmy, které kdekoliv na světě existují, mají za cíl v první řadě vydělávat peníze. Musí živit všechny, kdo s nimi mají něco do činění, a musí vynášet pochopitelně i dost na to, aby byl zachován jejich bezproblémový provoz. Podnikání tedy vynáší, ale také se do něj musí investovat. A někdy toto sice investice vyžaduje, ale vydělat si na ně bohužel nedokáže.
Co si počít, když nastane poslední zmíněná situace? Tedy co mají provozovatelé a vlastníci nějakého podniku dělat, když tu nejsou zajištěny takové výnosy, s nimiž by mohlo vše normálně fungovat?
Je pochopitelné, že v takových chvílích nelze usnout na vavřínech. Nelze se tvářit, že se nic neděje a že je všechno v tom nejlepším pořádku. Protože to v pořádku není, a tím, že by si majitel firmy nalhával něco jiného, by svou neradostnou situaci nevyřešil.
Když se dost nevydělá, musí se prostě peníze na investice zajistit z nějakého jiného zdroje. Tedy musí se využít podnikatelovy úspory, je-li to možné, nebo se musí vzít půjčka, není-li tu jiné řešení.
A když už podnikatelům nezbývá jiná volba než právě zmíněná půjčka? Pak by tito měli skutečně dobře zvážit, zda si půjčí, kolik a v jaké podobě. Není totiž půjčka jako půjčka, a zatímco by jedna pomohla, druhá by mohla témuž podnikateli zlomit vaz.
Chce-li pak někdo zvolit podnikatelskou půjčku, u které je prakticky hned jasné, zda ji dostane a za jakých podmínek, měla by se zvolit hypotéka po insolvenci. Ta totiž právě takové přednosti nabízí. Díky zástavě nemovitosti je tu hned jisté, kolik může člověk dostat, je tu jen minimum rizik, že by žádost skončila zamítnutím. A díky flexibilitě, která tu panuje, si lze půjčit tak, aby to podnikatel nakonec dokázal i splatit.
A tak je tu jisté, že se dají peníze sehnat a podnikání se tím dá zachránit v těžkých časech. A proč by jeden takovou možnost nevyužil, když stěží sežene něco lepšího?